Az öntözőrendszer egy rendkívül praktikus megoldás, ha időt és energiát szeretnénk megspórolni az öntözés során. Azonban, sajnos előfordulhat, hogy az öntözőrendszer meghibásodik. Fontos megjegyezni, hogy a halasztást nem tűrő, például nagyobb vízkárral járó hibát, vagy olyan meghibásodást, ahol fennáll az áramütés veszélye, mindenképp szakértő szerelővel javíttassunk.
Az öntözőrendszer javítás ugyanis gyakran nagyobb szakértelmet kíván, mint a telepítés. A gyártó cégek általában úgy tervezik az öntözőrendszereket, hogy meghibásodás esetén az egyetlen javítási lehetőség az alkatrész cseréje legyen.
A profi öntözőrendszer szerelő azonban tudja, hogy az öntözőrendszer javítás bizonyos esetekben megoldható a rendszer újraindításával is, így elkerülhető az alkatrész csere. Célszerű már az öntözőrendszer telepítésekor gondolni erre, és olyan vezérlő egységet választani, amely rendelkezik ezzel a funkcióval. Az esomester.hu oldalon szakértő segítséget nyújtanak a probléma megoldásában.
Milyen korszerű öntözési módszereket kínál az öntözéstechnika?
Az öntözés általában a talaj nedvességtartalmának utánpótlását jelenti, amelyre már az ókorban kifejlesztettek különféle módszereket az emberek. Ezeket a technológiákat továbbfejlesztve és természetesen a modern kor vívmányainak segítségét felhasználva jött létre a mai modern öntözéstechnika.
Igaz, hogy az öntözéstechnika alapvető célja az öntözés, de ezen kívül alkalmazzák még olyan területeken is, mint a fagyvédelem vagy a kártevők távoltartása. Léteznek olyan öntözési módszerek, amelyekhez nem használnak öntözőrendszereket, mert más módon pótolják a csapadékot. Ilyen az árasztásos öntözés, amelynek eredete egészen az ókorig nyúlik vissza.
A csepegtető módszert elsősorban a mezőgazdaságban használják, olyan helyeken, ahol magas a talajvíz szintje. A kicsapódó öntözés egy természetes folyamatra, a páralecsapódásra alapszik. Az öntözéstechnika ezeknél az öntözési módszereknél összetettebb technikai eszközöket használ, ezáltal sokkal hatékonyabb a használata.