Amennyiben évek óta latolgatja, hogy napelemes rendszerre vált és elbúcsúzik az áramszolgáltatójától, akkor itt van az alkalom! Napjainkban már annyira felgyorsult és kifinomult lett ez a fajta technológia, hogy a napelem panelek segítségével teljesen önállóvá teheti az otthonát energiaellátás szempontjából.
Belegondolt már abba, milyen a megélhetés havonta érkező villany- és fűtésszámlák nélkül? A napelem rendszer kalkulátor utat mutat, segít átlátni, hogy milyen előnyökkel jár a rendszer kiépítése.
A napelem rendszer kalkulátor első kérdése a havi villanyszámlára vonatkozik, ez alapján elárulja mennyi panellel működő egységet kell vennie, évente mennyit spórol vele, hogy elektromos autó használatakor mennyi szén-dioxid kibocsátástól óvja meg a bolygót.
A napelem rendszer kalkulátor különféle adatokat dob ki, hiszen eldöntheti, hogy szigetüzemű vagy hálózatra visszatáplált villamos energiát akar. A panelekre eső árnyékolás is befolyásolhatja a termelést, vagy ha a tető nem déli fekvésű.
A napelem rendszer kalkulátor ezen adatok figyelembevételével tud végül precíz számításokat végezni. A számítás kitér a ház tetőzetének lejtésére is, de kérhet szabadon álló változatot is, ha a panelt tetőre nem építhet. Ha az utóbbi mellett dönt, választhat kocsi beálló, napkövető vagy földi tartószerkezet közül.
Minél precízebben válaszol és választ a lehetőségekből, annál konkrétabb árajánlatot fog adni a napelem rendszer kalkulátor is. A költségek a rendszer bevált és garanciával ellátott elemeit is tartalmazza, mint például a TrinaSolar polikristályos napelemeket, a Fronius invertert, valamint a K2 System tartószerkezetet.